Edzők rovatai

e-mail a honlapnak

Videók

Eredmények,vélemények a meccsekről(őszi ford.)2007-08
Eredmények,vélemények a meccsekről(őszi ford.)2007-08 : Serdülő lány meccsek eredményei.

Serdülő lány meccsek eredményei.

2007.11.09. 19:10

Serdülő lányok

ASI–Vasas – BVSC: 7 – 11 (1-2; 1-5; 4-3; 1-1)

2007. október 14., vasárnap

Hajós Alfréd uszoda, 10.00 óra

A csapat az első negyedben sok hibával, igencsak döcögősen kezdett. A második negyedben láthatóan összeszedték magukat, sokkal koncentráltabban játszottak, a gólokat leginkább megúszásból, illetve centerből lőttük. A harmadik-negyedik negyedben viszont megmagyarázhatatlan visszaesésre került sor, mint azt a negyedek eredménye is mutatja. Rengeteg pontatlan passzt láthattunk, a helyzeteket és első sorban a ziccereket nem tudtuk kihasználni, ezeket viszont az ellenfél kihasználta és gólokat is lőtt belőle. Az emberelőnyös helyzetek értékesítése katasztrofális volt.

Összességében, az elvárthoz képest csalódást okozott a mérkőzés, a csapat magasan tudása alatt teljesített, a meccs előtt, az ASI ellen minimum 7-8 gólos győzelmet vártam volna.

A játékosok közül kiemelném Tóth Reginát, aki remekül semlegesítette a centert, illetve a második negyedben nyújtott teljesítménye miatt centerünket, Somhegyi Noémit. Ezenkívül Aibester Noémit is megemlíteném, aki kiemelkedve a mezőnyből, jó arányban tudta értékesíteni gólhelyzeteit.

Góllövők: László Berni 1, Tóth Regina 2, Aibester Noémi 5, Somhegyi Noémi 3

Emberelőny: 8/1

Ötméteres: 2/2

________________________________

BVSC – Szentes: 10 – 7 (4-3; 0-2; 2-1; 4-1)

2007. október 21, vasárnap

BVSC uszoda, 11.15 óra

Küzdelmes és szoros mérkőzést láthattunk, melyre igen komolyan készültünk, miután egy erős, ez idáig veretlen csapattal kerültünk szembe. Viszonylag álmos, de ennek ellenére góldús első negyed után, igen gyenge második negyednek lehettünk szemtanúi. Kihasználatlan helyzetek, kihagyott emberelőny és bátortalan támadások jellemezték ezt a játékrészt. A negyed végén 5-4-re vezetett az ellenfél. A harmadik negyedben ki tudtunk egyenlíteni és emberelőnyös helyzetünket is értékesíteni tudtuk. A negyedik negyed végre az elképzeléseknek megfelelően alakult, sőt a csapat mondhatni, erején felül küzdött és kihasználva az ellenfél hibáit, értékesíteni tudta helyzeteit.

Minden játékos fantasztikusan küzdőerőről tett tanúbizonyságot, ezért csak egyetlen embert emelnék ki, Lipey-Rózsa Vikit, aki szokott játékstílusánál sokkal bátrabban játszott, végre el merte vállalni a kínálkozó helyzeteket és a védekezésből is szinte hiba nélkül vette ki részét.

Góllövők: László Berni 1, Lipey-Rózsa Viki 3, Tóth Regina 1, Aibester Noémi 2, Somhegyi Noémi 2, Virág Bianca 1

Emberelőny: 2/1

Ötméteres:

BVSC / Leány utánpótlás

___________________________________________________________________________

Universitas Szeged – BVSC: 5 – 16 (2-3; 1-5; 0-5; 2-3)

2007. november 4., vasárnap

SZUE uszoda, 16.45 óra

Erről a mérkőzésről nem lehet túl sok mindent írni: az első negyed nehézségeitől eltekintve, ahol figyelmetlenségekből adódóan kasszíroztunk 2 gólt, a meccs további részében a játékosok nagyjából tudásuknak megfelelő teljesítményt nyújtottak. Az emberelőnyös helyzetek kihasználása még mindig nem az elképzeltek szerint alakult, de bízunk benne, hogy ebben még javulni tudunk.

A játékosok közül ezúttal senkit nem emelnék ki, mindenki egyformán kivette részét a győzelemből és végre a cserék is játéklehetőséghez jutottak.

Góllövők: Takács Vivien 1, Lipey-Rózsa Viki 4, Tóth Regina 3, Aibester Noémi 3, Somhegyi Noémi 4, Virág Bianca 1,

Emberelőny: 11/5

_______________________________

Számunkra véget ért az első forduló a serdülő bajnokságban, mivel a hátra lévő egyesületek nem indítottak serdülő korosztályú csapatot. A visszavágókra 2008. március 16-tól kerül sor. Jelenleg egy vereséggel az első helyen állunk, hozzáteszem, a két minket követő csapat két mérkőzéssel kevesebbet játszott, viszont mi mindkettő ellen nyerni tudtunk.

Edzők:Gruber Laura és Tóth Endre